VELO logo

Fakta a mýty o e-cigaretách

vuse
31 Aug 2023|3 minúty čítania

Přesto, že e-cigarety už nejsou mezi uživateli alternativ ke kouření klasických cigaret žádnou novinkou, pořád ještě o nich existuje spousta mýtů a mylných představ. Spousta dostupných informací o elektronických cigaretách je sotva něčím podložena. V tomto článku se podíváme na nejrozšířenější mýty o e-cigaretách.

Mýtus č. 1: E-cigareta obsahuje tabák

Pravda: E-cigarety o tabáku, jak ho znáš z klasických cigaret, ani neslyšely. E-liquidy obsahují zejména propylenglykol, rostlinný glycerin, destilovanou vodu, aromata a nikotin. Ten se získává jako přírodní nikotin z tabákové rostliny. Kromě toho jsou k dispozici také liquidy bez nikotinu. Všechny mají ale společnou jednou věc, a to že jejich složky jsou přísně testovány.

Mýtus č. 2: Tam, kde je kouření zakázáno, se nesmí ani vapovat

Pravda: Ve většině případů je to opravdu tak. Obecně platí, že vapovat můžeš všude tam, kde je povoleno i kouření. Nicméně vapování může mít na jednotlivých místech svá specifická pravidla. Třeba majitel restaurace se může rozhodnout, že vapování mu nevadí. Doporučujeme se vždy informovat předem, abys zbytečně neporušoval pravidla nebo předpisy.

Mýtus č. 3: E-cigarety patří do domácího odpadu

Pravda: Baterie ani liquidy do elektronických cigaret nesmíš nikdy vyhazovat do směsného odpadu. Je to proto, že obsahují elektronické součástky a vyhazování dobíjecích baterií a akumulátorů do směsného odpadu je výslovně zakázáno. Všechny součásti e-cigarety patří do elektronického odpadu. Použitá zařízení i náplně do elektronických cigaret můžeš odevzdat i ve specializovaných prodejnách kde je bezpečně recyklují. Náš online obchod také nabízí možnost zpětného odběru zařízení zdarma.

Mýtus č. 4: Baterie e-cigaret jsou nebezpečné

Pravda: Při koupě zařízení hledej funkce ochrany proti přepětí a automatické, časově řízené vypnutí. S těmito vlastnostmi se o svou baterii nebudeš muset obávat.

NENECHAJ SI UJSŤ
NOVINKY ZO SVETA VELO

Zadaj svoj e-mail a telefónne číslo, kam ti budeme posielať novinky a tipy na zaujímavé akcie, a už ti žiadne neutečú.

Kontaktné údaje
Potvrdenia a súhlasy
* Povinný údaj